Szkolenie przewodników organizowane przez Świętokrzyski Park Narodowy

Szkolenie dla przewodników terenowych organizowane przez Śwętokrzyski Park Narodowy i Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysłąwa Radwana w Nowej Słupi w terminach 12 i 19 marca. Zapraszamy wszystkich przewodników, którzy często zaczynają swoje wycieczki przy Drodze Królewskiej w Nowej Słupi, snując opowieści o tajemniczej figurze pielgrzyma, benedyktynach ze świętokrzyskiego klasztoru, przyrodzie Puszczy Jodłowej i starożytnych hutnikach.

Zgłoszeń należy dokonywać na stronie Świętokrzyskiego Parku Narodowego:

Program szkolenia dla przewodników terenowych w Świętokrzyskim Parku Narodowym
w dniach: 12.03.2023 r. oraz 19.03.2023 r.

Część I

9.00                Spotkanie z pracownikami Parku w siedzibie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi; ul. Świętokrzyska 59A; 26-006 Nowa Słupia – rozpoczęcie szkolenia.

9.05 – 10.00           Udostępnianie Świętokrzyskiego Parku Narodowego do zwiedzania. Zapoznanie uczestników szkolenia z aktualnymi zarządzeniami i regulaminem zwiedzania Parku. Zasady pobierania opłat za wstęp na teren Parku. Zagospodarowanie miejsc wypoczynku na szlakach i ścieżkach edukacyjnych.

Prowadzący: Arkadiusz Adamczyk, Marcin Matysek

10.00 – 10.20       Plan działania Zarządu Samorządu Przewodników Świętokrzyskich PTTK

Prowadzący: Dominik Kowalski

10.30 – 12.00         Prelekcja pt. „Człowiek i środowisko w Górach Świętokrzyskich w starożytności”