Międzynarodowa konferencja Archeologia ogrodów historycznych - Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.

Przez ostatnie kilka dni mieliśmy przyjemność gościć na zamku Krzyżtopór w Ujeździe na międzynarodowej konferencji naukowej poświęconej archeologii ogrodów historycznych. Organizatorami konferencji byli: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenie Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Konferencji towarzyszyło otwarcie wystawy poświęconej Gerardowi Ciołek, który był wybitnym polskim architektem, urbanistą, badaczem budownictwa ludowego, historykiem sztuki ogrodowej, planistą ogrodów czy wykładowcą akademickim. Jego prace były po raz pierwszy prezentowane publiczności. Przez 3 dni naukowcy i specjaliści z całego świata dyskutowali na temat archeologii ogrodów historycznych, metodach badawczych, zaangażowaniu innych dziedzin nauki oraz rozwoju tej dyscypliny.

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi reprezentowała archeolog Pani Ewelina Miksa.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.