"Wędrowiec Świętokrzyski" dla MSHŚ

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego laureatem nagrody "Wędrowiec Świętokrzyski"

Statuetka "Wędrowiec Świętokrzyski" to honorowe wyróżnienie przyznawane przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego za działalność na rzecz rozwoju turystyki i promocji regionu.

25 października 2023 roku w ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki odbyło się uroczyste wręczenie statuetek "Wędrowiec Świętokrzyski" oraz "Super-Wędrowiec Świętokrzyski" w WDK w Kielcach. Wręczyli je Tomasz Jamka, członek Zarządu Województwa i radna Sejmiku Województwa Jolanta Tyjas, doceniając zasłużonych dla turystyki w województwie świętokrzyskim. We wręczeniu nagród uczestniczył także szef ROT, Marcin Piętak.

Przyznano łącznie 5 wyróżnień:

- w kategorii Atrakcja turystyczna - Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi

- w kategorii Osobowość turystyczna - Beata i Paweł Milewicz

- w kategorii Gmina turystyczna - Miasto i Gmina Końskie

- w kategorii Organizacja Turystyczna - Stowarzyszenie Ostrower oraz Nadleśnictwo Łagów

- statuetka "Super-Wędrowiec Świętokrzyski" - Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

Serdecznie gratulujemy innym lureatom.

PAŹ

MSHŚ